Nácvik...
Při nácviku sebeobrany používáme figuranta, abychom přiblížili trénink realitě. U výuky první pomoci zastáváme taktéž názoru, že co si nevyzkoušíte pokud možno co nejvěrohodněji, tak Vám bude k ničemu. Na školení tedy máme připravenu mimo jiné celkem věrohodnou lahvičku krve. Samozřejmě se nemusíte bát. Ikdyž tajemství ingrediencí si necháme pro sebe!

Zakončení...
Cílem kurzu, by mělo být především získání vědomostí a vyslechnutí znalostí a různých metod řešení krizových situací od přednášejícího. Vrcholem by pak mělo být získání sebedůvěry v to, že někomu zkrátka budete moci zachránit život. Na konci kurzu, Vás však prověříme jak krátkým testem, tak praktickou zkouškou se simulovaným úrazem. Pokud splníte, obdržíte osvědčení, pokud ne, neznamená to, že nic neumíte, jen je třeba se tomu věnovat ještě dodatečně. Tak i tak to bude jak pro Vás, tak i pro nás dobrá zpětná vazba, která ukáže, co jsme Vás naučili a co ne.

Kurz první pomoci..

V dnešní době, je podle mě morální povinností každého, umět v nouzi pomoci svému blízkému, kolegovi, rodičům, sourozencům, či jen kamarádům, nebo kolemjdoucím. Každému, se může kdykoli stát, že bude potřebovat pomoc toho druhého. Dojezd sanitních vozů Zdravotnické záchranné služby je mnohdy dlouhých 20minut (v obtížném terénu i déle). Přitom již po zhruba 5 minutách v bezvědomí, dochází k odumírání mozkových buněk. Příjezd profesionálních záchranářů, tak přijde mnohdy bohužel pozdě.

Profesionálové se shodují, že důležité je poskytnout první pomoc co nejdříve, v řádech minut. Kurz první pomoci pro začátečníky, který pořádáme, Vám může tento problém pomoci vyřešit poměrně malou investicí do svého času a peněženky. Zvýšíte šance na úspěšnou záchranu a to ať sebe, či svých blízkých.

Kurz první pomoci je u nás koncipován pouze jako minimální potřebný základ nejběžnějších typů zdravotních příhod . Nechceme Vás zahrnovat tunami textu, které Vám v praxi budou k ničemu. Nejedná se ani náhodou, o takové to typické školení první pomoci, které můžete znát ze svého zaměstnání, ale je to spíše komentovaná přednáška, včetně názorných ukázek a v neposlední řadě nácviku první pomoci na figuríně, včetně ošetření drobných poranění simulovaných na účastnících navzájem.


____________________________________________________


Obsah kurzu

 • Vyšetření pacienta, zjištění příčin, ošetření
 • Krvácení a drobná poranění, přivolání pomoci
 • Úrazy pohybového aparátu, bezvědomí, masivní krvácení
 • Popáleniny, mdloba, epilepsie, diabetes
 • Úraz elektrickým proudem, pobodání hmyzem
 • Stabilizovaná a protišoková poloha
 • Kardiopulmonální resuscitace,
 • Linky tísňového volání / předávání informací
 • Anafylaxe,alergické reakce, tonutí
 • Hiemlichův manévr, Routekův Manévr

 • Nácvik resuscitace na figuríně
 • Nácvik ošetření poranění při krvácení
 • Představení aplikace pro chytré telefony ("Záchranka")

  Základní norma zdravotnických znalostí ČČK
  Standarty poskytování první pomoci ČČK
  Otázky k závěrečnému testu
  ____________________________________________________

  Aktuální termín

  ??.7.2017 10:00-14:00

  Vitální svět Čechovka, Čechova 12, Břeclav
  Studijní texty obdržíte emailem, nebo si je můžete stáhnout na výše uvedených odkazech. • Kurz vede Petr Čapka držitel osvědčení a průkazu absolventa Základní normy zdravotnických znalostí od Českého červeného kříže ČR. Pracoval brigádně bezmála 5let na pozici plavčík/zdravotník. Setkal se během těchto let s přímým řešením krizových situací a různých poranění osob, proto je schopen Vám ukázat a říci více, než pouzí teoretici.


  ____________________________________________________


  Cena kurzu

  550,-Kč - 4 hodiny - (včetně teoretické a praktické zkoušky a ev. následně vydání osvědčení pro veřejnost)


  500,-Kč - 4 hodiny - (včetně teoretické a praktické zkoušky a ev. následně vydání osvědčení pro kohokoli, kdo má od nás jakékoli osvědčení z minulosti)


  podmínky kurzu...
  Kurz první pomoci otevíráme vždy podle zájmu. Obvykle 1x do roka. Minimální počet pro otevření kurzu, jsou 4 osoby. V případě individuální hodiny, pouze pro jednoho zájemce, je cena kurzu 2000,-Kč. Pokud máte zájem o kurz první pomoci, dejte vědět trenérovi na email info@sebeobranabreclav.wz.cz, budeme Vás zpětně kontaktovat s informací kdy plánujeme nejbližší kurz. Skupina od 4-10 osob 5000,-Kč (vč. občerstvení) Aktuální informace naleznete také na odkazu aktuálně.